Національний художній музеї України запрошує публіку разом відзначити День Музеїв 17 травня (неділя) Вільний вхід усім з 12:00 до 20:00
Існує думка, що все найцікавіше відбувається вночі. Почасти це справедливо. Але, повірте, день в музеї може бути не менш захопливим! Всесвітній День Музеїв плануємо провести саме так – і перетворити музей на креативну лабораторію.
Кожен День Музеїв проходить під певним слоганом. Цього року він присвячений сталому суспільству – суспільству, яке намагається зупинити діяльність, що руйнує людське життя, культуру та природні ресурси, а натомість скеровує зусилля на збереження, відновлення та запобігання подальшим руйнуванням. У сталому (або сформованому, екологічному) суспільстві музеї дають простір для взаємодії і порозуміння, надихають на творення нових, життєздатних і розумних систем. Ми дуже підтримуємо ці ідеї і бачимо в них натхнення не лише для Дня Музеїв, а й для нашого щоденного життя.
Перший елемент – неквапливе споглядання (slow art) Як гадаєте, скільки часу відвідувач витрачає, щоб роздивитись картину в музеї? Згідно досліджень, в середньому – 9 секунд. За такий короткий проміжок багато важливих і цікавих деталей лишаються непоміченими. Пропонуємо зануритися у неквапливе споглядання, щоб отримати нові враження і навіть пережити відкриття. А після внутрішнього діалогу з творами пропонуємо висловити свої думки та враження одним словом чи короткою фразою.
Другий елемент – спілкування (speed dating у музеї) Спробуємо перенести формат speed dating до музею, аби прихильники неформальної взаємодії та знайомств з новими людьми змогли переконатися, що музей є для цього чудовим простором, а мистецтво дає багато тем для розмов. Спілкуватися музейні екстраверти зможуть як у групах, так і тет-а-тет, обираючи собі співрозмовника за відповідною позначкою на одязі.
Третій елемент – творчість Музей – це більше, ніж просто зібрання творів мистецтва. Образ музею формують люди, котрі до нього приходять. Саме ваші пильні погляди, палкі дискусії оживлюють простір і наповнюють сенсами витвори художніх геніїв. Тут може бути ваш улюблений закуток і фігура; картина, до якої ви практично «ходите в гості»; барвисті пуфи, з яких колись складали башту; улюблений екскурсовод. Ми запрошуємо в акті співтворчості проявити образ «вашого» музею і себе у ньому. У цьому допоможе розроблена спеціально для події художницею Алевтиною Кахідзе мапа, котру можна заповнювати ескізами, ідеями, історіями, а головне – розмістити в ній маленьку копію себе, адже всі ми разом і складаємо ту строкату соціальну матерію, котра перетворює місце зберігання мистецтва на справжній Музей.