Національний науково-природничий музей запрошує на тематичні та оглядові екскурсії. Тривалість екскурсії – 45 хв. Вартість однієї екскурсії – 60 грн. з групи (група до 25 осіб) Ми працюємо: середа – неділя з10 до 17 год. Ви маєте можливість замовити екскурсію по телефону: (044)-235 62 66 .
Ботанічний музей
Оглядова екскурсія по Ботанічному музею. Засобами музею показане різноманіття і багатство рослинного світу Землі і найбільш важливих закономірностей його розподілу на її поверхні. Експозиція Ботанічного музею створена на зонально-регіональному принципі на флористичній основі і характеризує рослинний світ основних природних зон і областей України, Євразії і земної кулі. В п’яти залах музею подані основні розділи експозиції:
Основні групи рослинного світу. Морфологія квіткових рослин. Системи і еволюція квіткових рослин. Рослини в житті людини. Рослинний світ України. Рослинний світ Євразії. Рослинний світ земної кулі.
Рослинні експонати розміщені в 109 вітринах і в 8-х діорамах. Експозиція музею нараховує більше 3500 натурних експонатів, 300 кольорових і 200 чорно-білих фотографій, близько 1000 кольорових схем, малюнків, карт рослинності, більше 300-т текстових характеристик.
Рослинний світ України. Експозиція починається з різнокольорової рельєфної карти рослинності України. Флора України нараховує 25 тисяч видів рослин, з них водоростей – 3,6 тисяч видів, грибів і слизовиків – 15 тисяч видів, лишайників – до 1 тисячі, мохів – до 800, вищих (судинних) папоротеподібних, голонасінних і покритонасінних – більше 4,5 тисяч. Рослинність представлена в межах природних зон: Полісся, Лісостеп, Степ і дві гірських системи – Українські Карпати і Кримські гори.
Рослини Червоної книги України. В 1980 р. була проголошена Всесвітня стратегія охорони природи і природних ресурсів. Головною проблемою в ній названа проблема збереження різноманіття видів рослин і тварин. Цій меті і служить Червона книга. До Червоної книги України занесено 621 вид судинних рослин. Основні групи судинних рослин, які занесені до Червоної книги України: реліктові, ендемічні, рідкісні, пограничноареальні види, вся родина орхідних та ін.
Флористичні царства земної кулі. Розподіл рослин і рослинних угруповань на поверхні Землі носить закономірний характер. Головна закономірність – широтна зональність рослинного покриву, пов’язана із змінами кліматичних умов в напрямку від екватора до полюсів. Розподіл рослинності на поверхні Землі не можна пояснити лише сучасними фізико-географічними умовами. Велику роль в розселенні рослин відігравали історичні фактори – процеси гороутворення, зміна клімату в минулі геологічні епохи, а також з’єднання та роз’єднання материків. Пов’язана з цим спільність флор, наявність на певній території ендемічних родин, родів і видів рослин лягли в основу розподілу поверхні Землі на шість флористичних царств: Голарктичне, Палеотропічне, Неотропічне, Австралійське, Капське і Антарктичне.
Природні зони Євразії. Рослинний покрив на величезній території змінюється не лише в широтному напрямку, але й меридіальному. Широтна зональність обумовлена великими рівнинними просторами. В гірських районах розподіл рослинності підпорядкований законам вертикальної зональності. З півночі на південь простягаються такі природні зони: арктичні пустелі, тундра, лісотундра, хвойні і змішані ліси, широколистяні ліси, лісостеп, степ з підзонами різнотравно-типчаково-ковиловою, типчаково-ковиловою, злаково-полинною, напівпустелі, пустелі центрально-азіатські і високогірні, субтропіки Середземномор’я та Східної Азії.
Архив расписания выставки «Экскурсии. Ботанический музей»