Карпатські гори. Гуцульщина край неповторної краси, прекрасна частина землі української, де верхи гір сягають зір, де темні ліси повні духів і таємниць, де рвучі потоки і бистрі ріки, зелені полонини і голубе небо. Красу гуцульських гір ні описати, ні змалювати, ані переповісти словами, не висвітлити співаночками. Вона у барвистій ноші гуцулів, в гуцульскій буйності і веселості, в їх побуті і звичиях, у їх обрядах, переказах і співанках. Немов сама природа створила цей край для голосної пісні і запального танцю, чарівної вишиванки і різьби по дереву, узорчатих килимів і барвистих писанок. Народне мистецтво гуцулів не раз дивувало світ своєю самобутністю і непідробністю, генієм простого верховинського люду. Національний академічний ансамбль України «ГУЦУЛІЯ» самобутній художній колектив, в мелодичних піснях, віртуозних мелодіях і танцях якого оживає багата, чаруюча скарбниця народного мистецтва – КАРПАТИ.
Створений восени 1939 року, ансамбль в травні 1940 року показав свою першу концертну програму, яка поклала початок творчого шляху колективу. Більше семи десятиліть Гуцульський ансамбль користується широкою популярністю в Україні і за кордоном, є ведучим представником хорової і танцювальної культури України. Він приймав участь в багатьох міжнародних музичних фестивалях, неодноразово побував з концертами в різних країнах Європи, а також на багатьох континентах світу.
За час свого творчого шляху ансамбль подарував глядачам більше 15 тисяч концертів. В репертуарі колективу – вокально-хореографічні картинки і композиції створені на основі народних традицій і обрядів: «Гуцульське весілля», «Опришки Олекси Довбуша», «Гуцульське Різдво», «Космацький Великдень» та інші.
Виступи Гуцульського ансамблю пісні і танцю – це справжня ода молодості, радості і веселощів, яскраві костюми виконані майстрами оригінального народного рукоділля викликає захоплення у глядачів. Керує цим самобутнім колективом відомий музикант, диригент, Народний артист України, професор, Петро Князевич.