Мистецький марафон «Вівці. Свобода!» на підтримку виставки художника-графіка Якова Гніздовського.
Що б там люди собі не думали, вівці — вільні істоти. Вони не залежать від уявлень про вік, зовнішність та останні торги на Сотбісі. Цю властивість тонко підгледів художник Яків Гніздовський і через вільність цих сумирних істот шукав власну свободу. Відпускаючи овець на волю, самі стаємо вільними!
Мистецтво є найкоротшим і найшляхетнішим шляхом до свободи. Бажаючі можуть приєднатись до мистецького марафону «Вівці. Свобода!» на підтримку виставки Якова Гніздовського – творця знаменитої овечки з Бронкського зоопарку та низки надзвичайно харАктерних отар. Українські художники створюватимуть у властивій їм манері образи баранців та овець, а всі охочі «дати свободу власній вівці» можуть до них приєднатись. Звільнена отара буде випасатись на огорожі музею й стане креативною заміною вивіски, демонтованої владою Києва. Базові матеріали — шаблони і перманентні маркери — надаються.
Отару на волю допоможуть вивести художники: Олександр Ком'яхов (автор креативної ідеї), Марія Куликовська, Вікторія та Віталіна Лопухіни, Микола Гончаров, Олена Агамян, Олександр Грущенко, Олеся Драшкаба, Ганка Третяк (список доповнюється).
Довідка: Зараз проходить виставка «Яків Гніздовський: до 100-ліття від дня народження українсько-американського митця». Яків Гніздовський народився в Україні, на Тернопільщині, навчався у Львові, завдяки своєму таланту отримав стипендію Андрея Шептицького на навчання у Варшавській академії мистецтв. В часи Другої світової війни перевівся до Загребської академії мистецтв, а в 1949 році емігрував до США, де зміг розвинутись як митець і де зажив світової слави. Яків Гніздовський працював у різних техніках, але його дар найкраще розкрився у графіці, виконаній в складній техніці дереворізу. Твори художника є окрасою багатьох музейних, університетських та приватних колекцій світу. На виставці в НХМУ глядачі можуть побачити найбільш майстерні і знакові графічні твори Гніздовського, створені в різні періоди його життя.