«Потойбіч веселки» — новий весняний проект галереї Парсуна, який поєднав графіку Наталії Пастушенко та авторські ляльки українських художників.
●Графіка Н. Пастушенко
● Художники по лялькам: I. Кіршина, К. Косьяненко, О. Шуміліна, В. Кукало, Н. Крава, В. Мендель, В. Бондюхова, О. Король, Я. Рассаднікова, В. Лавренчук.
Графіка Наталії Пастушенко – своєрідний світ безпосередніх, чуттєвих, відвертих фантазій, де панують яскраві життєрадісні експресивні кольори. Ти ніби потрапляєш по той бік веселки , де можеш розгледіти дивні речі, відчути мінливість грані між об’активною реальністю і захоплюючим світом казки.
«Свої роботи я відчуваю як особистий набір символів чи знаків, які важко іноді пояснити і самій собі. Частіше за мене це роблять глядачі. І тоді виникає своєрідна гра в загадку між мною і глядачем. Натхненням слугує що завгодно: побачений нещодавно сон, прочитана книга, випадково підслухана розмова, зустріч з друзями чи знайомими. Це ніби спроба намалювати щось зовсім не матеріальне, — почуття, враження, емоції,- але фігуративними засобами вираження.» (Н. Пастушенко).
Роботи художниці відрізняються стилістично одна від одної, адже не буває однакових снів і казок, як не буває двох однакових авторських ляльок. Зворушлива у своїй чудернацькій пластиці «Мальва» Ірини Кіршиної, без сумніву, зачаровує непідробно-щирим наївом та уособлює світле, життєрадісне начало в українському ляльковому мистецтві. Народження нового образу — це підсвідоме сприйняття реальності художником, яке віддзеркалюється в ляльковій істоті. «Сфінкса» Катерини Косьяненко — яскрава особистість, створіння міфологічне, вигадане, виліплене з мрій і спогадів та гаптоване почуттями. А «Шалам-Балам» Вікторії Кукало – яскраве марево, зворотній бік реальності , яку ми можемо відчути на дотик на незвичайній виставці графіки та ляльок «Потойбіч веселки».