Куратор Оксана Грищенко має за честь представити проект художника Майкла Мерфенка «Що далі?», в якому він констатує кінець того світу, який ми знали дотепер, та робить свій крок до відповіді на головне запитання, яке сьогодні ставить собі кожен із нас.
В експозиції — нові живописні роботи та монументальна світлова інсталяція Майкла Мерфенка: тунель, що уособлює шлях українського народу, сповнений жахаючої радості. Йдеться про фантастичний сплав віри та волі до самозбереження, головним антагоністом якому виступає не стільки зазіхання Росії або байдужість Європи, а власна ненависть нації до себе, що виходить назовні болісними проривами.
У проекті «Що далі?» Майкл Мерфенко, художник британсько-австралійського походження, який багато років тому переїхав в Україну, змінив прізвище та називає себе українським митцем, закликає глядача до внутрішнього повстання, вимагає здерти ненависть до себе, аби мати змогу об’єднатися в одну потужну силу, яка творить новий час і перетворює юрбу на народ, який свідомо йде своїм шляхом.
В той час, як породжена війною жорстокість замовчується й ігнорується світом, та водночас викликає розлад та незгоду всередині країни, голос Майкла Мерфенко обеззброює своєю щирістю, показуючи правду, абсолютну за своєю природою.
«Світ закінчився. Небо впало, все стабільне зникло і навіть землі під нашими ногами більше немає.
Ми хочемо знати: що далі?
Всі стверджують, що після кінця світу є безліч варіантів, проте є лише один варіант майбутнього. На зміну Пусі Райот прийшов Кок Райот. Ера Пусі, цього справжнього свята жіночого, дала нам право на слабкість та каприз, право необмеженого вибору серед розмитих бажань. Натомість Кок Райот приніс гостроту та спрямованість чоловічого принципу. Саме розгортання цієї нової ери ми спостерігаємо останні півтори року.
Це час потенціалу, час суцільної вертикалі: або нагору або вниз, без альтернативи, без часу на те, аби подумати чи розібратися» (з концепції проекту).
Майкл Мерфенко народився в 1974 році в Глазго (Шотландія), вивчав мистецтво в Університеті Південного Квінсленда (Австралія) та в Школі Св. Лукаса в Брюсселі (Бельгія). Вже більше 15 років живе і працює в Україні. Персональні та групові проекти Майкла Мерфенка проходили в Україні, Бельгії, Китаї, США.
Оксана Грищенко є співзасновником благодійного фонду «Аут» та громадської організації «Клініка Дорошенка Грищенко». Виступала куратором та співкуратором проектів: «Аут» (2010, 2013), присвячених явищу аутизму та його впливу на соціум; «Мавка або Ще не вмерла Україна» (2009), що досліджував тему української національної ідеї, «Лабіринт» (2011) та ін.