Протягом останніх років глядачі нарешті мали змогу ознайомитись з роботами українських кінематографістів. Авторське кіно впевнено крокує європейськими фестивалями, документальні фільми зацікавлено дивляться глядачі в усьому світі, кінострічки, що розраховані на широку аудиторію, збирають повні зали українських кінотеатрів. Проте є фільми та режисери чиї роботи існують незалежно від сучасного контексту, які «пливуть проти течії» або незалежно від неї. Автори такого кіно формують абсолютно новий естетичний канон, що існує окремо від соціальної, політичної, національної, інтернаціональної проблематики. Сезон українських фільмів «Кіно проти течії» знайомить глядачів з незалежними режисерами, які майстерно відтворюють на екрані власне бачення світу. Зустрічі з цими авторами супроводжуються показом фільму та обговоренням. На вас чекають зустрічі з режисерами, які брали участь в Національнії конкурсній програмі МКФ «Молодість» 2014 року, а також з Дмитром Мойсеєвим, Ігорем Подольчаком, Остапом Костюком.
В рамках сезону «Кіно проти течії» відбудеться виставка художніх робіт Ігоря Подольчака.
Програма
5 березня – МКФ «Молодість» представляє: зустріч з авторами та показ робіт учасників Національної конкурсної програми 2014 року
12 березня – зустріч з режисером Дмитром Мойсеєвим і показ фільму «Такі красиві люди» (2013)
«Такі красиві люди» дебютна повнометражна робота Дмитра Мойсеєва. Про фільм: Холодне сонце, вітер, море, риба… Дві подруги, Марта та Люба, втікаючи від метушні великого міста, оселились на березі моря якнайдалі від людей. Із Любою її щаслива родина: добрий, дивакуватий чоловік та восьмирічний син. У Марти – невдалий досвід у шлюбі, успіхи в рибацтві, піаніно та самотність. Разом вони влаштовують домашні вистави, читають вірші та слухають музику. Проте Марті не вистачає справжнього тепла. Так в її житті з’являється Іван, невдаха-письменник, якому належить вирішити, чи вартий він сильних почуттів та чи зможе він ще покохати. Фільм брав участь у кінофестивалях в Італії, Польщі, Вірменії, США.
19 березня – зустріч з режисером Ігорем Подольчаком та показ фільму «Las Meninas» (2008)
«Las Meninas» — дебютний фільм українського режисера Ігоря Подольчака. Це перший український фільм, який взяв участь у конкурсі «Tiger Awards Competition» Міжнародного кінефестивалю у Роттердамі. Загалом (на початок 2011 року) фільм взяв участь у 27-х міжнародних фестивалях, в 10-ти з них у конкурсній програмі.
22 березня зустріч з режисером Ігорем Подольчаком та показ фільму «Delirium»(2013)
«Delirium» (делірій у перекладі з лат. — марення) — другий фільм кінорежисера Ігоря Подольчака. Кінострічку знято за мотивами повісті «Індуктор» Дмитра Бєлянського. Про фільм: Можливо, досить зустріти похоронну процесію, щоб випасти з дійсності у марення. Марення, де час, втративши свій невпинний рух, петляє серед образів небуття — віддзеркалень Смерті в смертях минулих і майбутніх, жахливих і бажаних… Гість — молодий психіатр — запрошений пожити в родині в зв'язку з підозрюваним божевіллям Батька, одержимого хворобливо-суїцидальним потягом до мотузків, вузлів і задухи. Але цілком можливо, що все навпаки, і саме його — Гостя — психічне здоров'я вимагає медичного втручання.
26 березня – зустріч з режисером Остапом Костюком та показ фільму «Жива Ватра» (2014)
«Жива Ватра» це мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін.
«Це фільм про людське покликання. Про щоденну працю, без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих…», описує тему фільму режисер Остап Костюк. Остап більш як 10 років досліджував гуцульську культуру, і «Жива Ватра» стала певним підсумком дослідження та його дебютною стрічкою. Знімальна група протягом 4-х років вела кіноспостереження за героями стрічки.
Вхід вільний Благодійний внесок на розвиток авторських проектів вітається!
Місце проведення: Дім освіти та культури «Майстер Клас» вул. Лаврська 16а