«Дешифровуючи давні знаки» та «Археоастрономія Майя. Спостерігачі Всесвіту»
Подія, що переверне уявлення про одну з найдавніших світових цивілізацій від сферичного кінотеатру Teleport360 та відомого дослідника-майяніста Юрія Полюховича.
Найточніша історія та, що записана, зафіксована сучасниками, тому саме стародавнім письменам вчені надають особливої уваги. Людство впродовж тисяч років накопичувало свої знання, досліджувало світ навколо, узагальнювало та осмислювало сенс буття і передавало практичний досвід від покоління до покоління. З метою фіксації думок йому потрібно було знайти спосіб зберігання інформації, що уможливив би її подальше використання нащадками. Здійснити цю мету можна лише за допомогою певної системи умовних знаків писемності.
Писемність майя вважається найдосконалішою системою фіксації людських думок та знань на Американському континенті до європейського завоювання. Завдяки успіхам у її дешифруванні нам стали відомі імена дійових осіб історії майя, назви міст і держав та описи величних події сивої давнини. Процес дешифрування писемності майя ще досі далекий від закінчення, і кожна знахідка нової пам'ятки вважається великою і важливою подією у науковому співтоваристві.
Про це нам розкаже Юрій Полюхович, доктор філософії, співробітник наукових проектів Maya Hieroglyphic Database Project (University of California, Davis, США), Colecciones Arqueológicas de Palenque: análisis, catalogación, almacenamiento y restauración (Instituto Nacional de Antropología e Historia, Мексика) та Altar de Sacrificios Archaeological Project (Гватемала).
А сплетіння науки та міфології в повнокупольному фільмі “Археоастрономія Майя. Спостерігачі Всесвіту” телепортує нас у подорож до 6 храмів індіанців Майя: Сан-Хервасіо, Чічен-Іца, Ушмаль, Ецна, Паленке і Бонампак. Калейдоскоп кольорів та звуків занурить нас в культуру та уявлення майя про Всесвіт. Фільм створила студія Frutos Digitales за підтримки Європейської південної обсерваторії та Національної ради науки та технології Мексики.