Киян та гостей міста запрошують відвідати низку освітніх та мистецьких заходів Фестивалю ядерного стресу «Реакція», що відбудеться на території галереї «АртПричал». Митці, вчені та природозахисники поділяться своїм баченням енергетичного майбутнього України.
У рамках фестивалю буде облаштовано кілька інтерактивних зон, кожна з яких – погляд зсередини на атомну енергетику і безпечні альтернативи. «Зона відчуження» присвячена 30-й річниці Чорнобильської трагедії. Фото та відео, інсталяції відтворять частину атмосфери, що панує у сучасній, але знівеченій катастрофою Прип’яті. В «АЕС сьогодні» буде провізуалізовано цикл виробництва атомної енергії. Тут дискутуватимуть про сучасний стан цієї галузі в Україні та світі, аналізуватимуть міфи та реальні загрози. «Альтернатива Є!» – рай альтернативної енергетики, до якого зможемо наблизитись, об’єднавшись у впровадженні змін – від повсякденного життя до державного рівня. Як це зробити, розкажуть і покажуть знавці справи – лектори та майстри з Києва, Дніпропетровська, Мінська.
Участь у фестивалі візьмуть письменнниця Оксана Забужко, театральна студія «Чорний квадрат», швейцарський фотограф Нільс Аккерман, Міжнародна Триєнале Еко-Плакату «4 Блок» та ін. На вечірній сцені «Реакції» виступлять музикант та еко-активіст Норман Шелест, барабанне шоу STEEL BEAT, інді-рок гурт Black Maloka. Також на гостей чекають квести, розваги та смаколики від «ВеганоХулігано» і «МоркваКлуб».
«Чорнобильська катастрофа — це не перегорнута сторінка історії, а все ще наше сьогодення. Разом із 15-ма досі працюючими реакторами, які несуть загрозу повторення катастрофи, — розповідає координаторка громадських кампаній з енергетики Національного екологічного центру України та одна з організаторок фестивалю Ірина Головко. – Ми хочемо створити простір, де це все можна буде побачити, доторкнутися і врешті зрозуміти те, чого не зрозуміли тоді — безпечної атомної енергетики не існує. Зате є альтернатива, і Україні треба нарешті усвідомити необхідність вчасного розвитку безпечної відновлюваної енергетики, щоб нікому з нас не довелося більше пережити ядерних лих».
Організатор фестивалю: спільнота волонтерів та активістів Екоцентр