ЄВРО: дві країни – одна історія
Перейти на страницу событияПольський Інститут у Києві
Музей історії міста Києва
запрошують на польсько-українську виставку фотографій
«ЄВРО: дві країни – одна історія»
13 – 30 червня 2013 року
Музеї історії міста Києва (Київ, вул. Б. Хмельницького, 7)
Відкриття 12 червня (середа) 18:00
Фотографії:
Маріуш Форецький, Адам Нуркевич PL
Костянтин Чернічкін, Михайло Чернічкін UA
Куратор проекту – Олександр Михед
Унікальний міжнародний фото¬проект висвітлює найбільш масштабну спортивну подію за роки Незалежності, що об’єднала мільйони вболівальників із десятків країн, – Чемпіонат Європи з фут¬болу EURO 2012. Знімки чотирьох визнаних фотокореспондентів з Польщі та України це яскравий спогад про футбольне свято, карнавал емоцій та при¬страстей вболівальників, що вирували у червні 2012, представлені у різноманітті поглядів і оптик сприйняття ЄВРО.
На виставці глядачі побачать як фотографії матчів, що відбувалися у польських та українських містах, так і бурхливе життя цих міст, що змінили на місяць своє обличчя.
13 червня 2013 (четвер) 18:00
відбудеться відкрита зустріч із авторами та куратором проекту, на якій вони поділяться своїми спогадами та досвідом праці під час ЄВРО.
Фотографи, які взяли учать у проекті, мають багатий, але досить різний професійний досвід:
Михайло Чернічкін професійно висвітлює спортивні події вже майже сорок років (в тому числі фотографу¬вав усі Олімпійські ігри, в яких бра¬ли учать спортсмени України). Спортивною фотографією інтенсивно займається й Адам Нуркевич, який заснував фотоагенцію «Mediasport», а також є співзасновником Польського Клубу Фотожурналістів.
Натомість Маріуш Форецький працює в сфері документальної фотографії. ЄВРО він побачив під кутом найрізноманітніших емоцій вболівальників та змін у міському просторі, у зв’язку із проведенням ігор. Костянтин Чернічкін, який працював як над документальними проектами для друкованих ЗМІ, так і фотографом агенції Reuters, зафіксував матчі в усіх українських містах ЄВРО й життя вболівальників, що вирувало й за межами стадіонів.
Вхід на відкриття – за запрошеннями. Інші дні – за умовами Музею історії міста Києва.
Виставка відкрита щодня з 10.00 до 20.00.