Одеська школа. Традиції та актуальність
З 12 по 30 червня у Мистецькому Арсеналі відбудеться унікальна за своїм масштабом виставка «Одеська школа», що продемонструє в Києві одеське мистецтво XX-XXI ст.
В експозиції буде представлено близько 500 творів живопису, графіки, скульптури та відео, що були створені одеськими митцями протягом другої половини ХХ ст. першого десятиліття XXI ст. роботи близько сотні одеських художників, серед яких такі яскраві і значимі для історії українського мистецтва імена, як Михайло Божий, Юрій Єгоров, Валентин Хрущ, Людмила Ястреб, Олександр Ройтбурд, Ігор Гусєв та інші.
Організатори виставки: Мистецький Арсенал та Dymchuk Art Promotion.
В Одесі історично склалася напрочуд самобутня художня традиція, що існувала та розвивалася з періоду заснування Товариства південноросійських художників у 1890 р. на чолі з Кіріаком Костанді. Наприкінці першого 10-річчя ХХ ст. Одеса стала одним з центрів європейского авангарду завдяки всесвітньо відомим «Салонам» В. Іздебського.
У радянські часи при відносній свободі від жорсткого ідеологічного контролю, в умовах якого працювали художні училища і академії Москви та Ленінграда, Одеське училище, спираючись на міцну історичну італійсько-французьку традицію, давало гарну класичну освіту.
Роботи художників «Одеської школи» позначені високим технічним професіоналізмом, величезною різноманітністю художніх почерків і технологій та особливим духом творчої свободи. Кожен із представлених на виставці майстрів має власний «голос» та істотно відрізняється від інших, проте, за виразом художника Юрія Єгорова, їх поєднує «одеське повітря».
Експозиція виставки «Одеська школа» включатиме персональні та групові мистецькі проекти і спільне для них історично-документальне тло, зібране із архівних фотографій, документів, газетних вирізок та відео середини ХХ – початку ХХІ століть.