Орієнтація на місцевості
Перейти на страницу событияНаціональний художній музей України
STEDLEY ART FOUNDATION
презентують виставковий проект
«Орієнтація на місцевості»
15.05–15.06.2013
Відкриття: 15 травня (середа) о 18:00
Куратор: Галина Скляренко
Нам лише здається, що світ навколо давно відомий та описаний. Насправді він ще чекає свого мистецького осмислення. Нова країна на мапі Європи з великим історичним минулим – Україна – і сьогодні залишається невідомою й загадковою, як для громадян світу, так і для власних мешканців. Її ще потрібно розгадати, розкодувати приховані в ній символічні послання. Головний парадокс глобалізації: що більш уніфікованим стає світ, то важливіші для нього відмінності, змісти, які несуть в собі ландшафти – місця зустрічей просторів і подій. Історія розгортається на місцевості, а тому пейзаж є соціальним. Тим більше, що й він не «стоїть на місці», постійно змінюється, в ньому утворюються нові локуси, нові території напруги, де «в просторі ми прочитуємо час».
Український пейзаж – це історія, географія і політика. Він постає з мозаїки культурних стереотипів, суспільних дискусій, особистих візій і соціальних протиріч. Головне гасло нашого часу – «Схід і Захід разом» – фіксує проблему країни, де за кожним її регіоном – власний історичний шлях і досвід, своє непросте сьогодення.
Художній проект «Орієнтація на місцевості» по-своєму представляє сучасний український простір, з його правдами і вигадками, мріями і реальністю, з чудовою природою, подарованою нам долею, і наслідками її безпорадного використання. Через сучасне мистецтво: твори живопису, графіки, фото та відео – він розгортає захоплюючий діалог з глядачем про «найголовніше»: нашу країну в її минулому і теперішньому, закріпленому в природному та рукотворному пейзажі навколо нас. Учасники виставки – широко відомі та молоді українські художники різних творчих спрямувань. Їхнє бачення «світу навколо» – емоційне і аналітичне, критичне та іронічне, але завжди особистісне і зацікавлене. Їхнє мистецтво, багатозначне, яскраве, відкрите для роздумів та дискусій, здатне долати омани інформаційних шумів, звертаючись своєю образною мовою до кожного з глядачів.
В проекті візьмуть участь: А. Войтенко, А. Криволап, О. Клименко, О. Тістол, В. Сидоренко, Р. Мінін, М. Скугарєва, М. Маценко, М. Вайсберг, П. Маков, Л. Наконечна, І. Гайдай, В. Марущенко, Т. Сільваші, О. Животков, О. Сай, І. Гусєв, Г. Зіньковський, П. Керестей, Ю. Соломко, О. Чепелик, І. Гільбо, А. Савадов, Н. Білик, В. Цаголов, С. Рябченко, М. Куликовська