Чорна кров. Графіка Сергія Конончука
«Вакансія кращого українського рисувальника 1930-х віднині зайнята ним, художником, що не встиг прославитися за життя».
Дмитро Горбачов, мистецтвознавець
Українська історія рясніє непересічними особистостями, які через історичні обставини час від часу відходять на другий план в історії мистецтва та не привертають достатньої уваги фахівців.
Дивовижна постать художника-графіка Сергія Конончука (1912-1941) залишила по собі надзвичайно багатий творчий спадок, незважаючи на його коротке творче життя.
У свої 29 він був справжнім Майстром. Коли молодий художник пішов на фронт, в його творчому доробку вже були сотні гравюр та малюнків, ілюстрації до дитячих книг, європейської класики, екслібриси і навіть робота над першими мультфільмами «Українфільму».
Молодий художник Конончук шукав свій стиль в графіці та книжковому мистецтві. Його орієнтирами були Альбрехт Дюрер, Георгій Нарбут, Володимир Фаворський.
Сприйнявши кращі традиції київської графічної школи 2030-х років, Сергій Конончук перебував у пошуку самобутнього стилю в книжковій графіці та рисунку. Кожен його твір – організм, у якому струмить «чорна кров графіки» (за висловом самого Конончука), що наповнює його, оживляє і одухотворює.
Конончук працював жадібно і натхненно, ніби квапився встигнути. Він почав малювати ще дитиною, його формування відбувалося під керівництвом М. Рокицького (учня М. Бойчука), К. Єлеви, Г. Пустовойта, К. Трохименка та під впливом творчості славетного Г. Нарбута.
У 15 років його роботи були виставлені на першій київській виставці самодіяльних художників, а в 17 графіка Конончука отримала нагороду на міжнародній виставці у Парижі. Це відкрило художнику двері у захопливий світ книжкової графіки, і багато в чому саме Конончук став виразником її стилю і образності в першій половині ХХ ст.
Сергій Конончук загинув у полоні в перші місяці Великої вітчизняної війни у віці 29 років, а слава знайшла його аж у 80-х роках з відкриттям першої монографічної виставки художника. Його твори зберегла сестра Неоніла Конончук.
Національний художній музей України представляє першу з 1990-х років монографічну виставку графіка та ілюстратора Сергія Конончука. Глядачі побачать понад 60 робіт майстра з колекції НХМУ та родинної збірки.
.
В рамках проекту відбудуться тематичні лекції та майстер-класи.
Інформація на сайті www.namu.kiev.ua