Подаруйте собі та своїм рідним «фунтик» ! Не знаєте, що це таке? Тоді ця інформація для Вас! Національний музей українського народного декоративного мистецтва запрошує до Студії розпису в техніці фунтик (розпис олійними фарбами на тканині) Заняття проходитимуть щонеділі об 11:00 Початок занять 3 березня 2013 року Обов’язковий попередній запис за телефоном: 280-36-93 Керівник студії: Наталія Топчій Координатор: Безкоровайна Галина Іванівна тел. сл. 280-36-93 тел. моб. (097) 516-32-18
«Фунтик» розпис олійними фарбами по тканині (натуральні і синтетичні тканини) Розпис в техніці «фунтик», ніби імітує вишивку гладдю, так само, як ниточка до ниточки кладеться у вишиванні, так штрих до штриха кладеться при розпису. Оволодіти «фунтиком» цим мистецтвом розпису тканини та одягу – можна набагато швидше і легше ніж вишивкою чи технікою батіка. Людині зовсім не обов’язково бути художником, щоб розписати одяг, чи нанести орнамент на шарф, чи намалювати картину.
Розписані в техніці «фунтик» вироби, можна прати при делікатному режимі в пральній машині, або руками. «Фунтик» надає можливість робити розпис, практично на будь якій поверхні (тканина, дерево, шкіра, скло і навіть камінь…), дає волю уяві.
Що таке «фунтик» це маленький пакетик наповнений фарбою. Для початку роботи, потрібно зробити стільки фунтиків, скільки кольорів потрібно для відповідного малюнку. Наприклад: квітка маку – вона червона, але неможливо одним червоним кольором показати всю глибину і красу цієї гарної рослини. Потрібно зробити декілька відтінків червоного від темного до світлого. Так само із зеленими листочками. Хоча деякі кольори можна змішувати безпосередньо при нанесенні малюнку на тканину.
Якщо ми наносимо малюнок на одяг, то штрихи потрібно робити як можна тоншими, щоб не накладати товстий шар фарби, так щоб профарбовувати саму тканину, а не накладати фарбу зверху, інакше при пранні вона відпаде. Висихає фарба на тканині приблизно впродовж трьох днів. На натуральній поверхні фарба сохне швидше ніж на штучній. Наприклад: шкіра і замінник шкіри; дерево та скло. Краще надавати перевагу натуральним матеріалам.
Програма занять студії 1. Загальне ознайомлення з розписом технікою «фунтик». 2. Практичне заняття. Навчаємося виготовляти «фунтик», та робити ним перші штрихи. 3. Розпис на чорній тканині. 4. Розпис на світлій тканині. 5. Нанесення малюнку «фунтиком» на одяг, сумку та ін. 6. Оформлення готової роботи.