Київський Поділ за часів Магдебурзького права: у складі Речі Посполитої
Лекція «Київський Поділ за часів Магдебурзького права: у складі Речі Посполитої (друга половина XVI – перша половина XVII ст.)».
Лекцію читатиме один з провідних науковців НМІУ, кандидат історичних наук, завідувач відділу науково-видавничої діяльності Олена Попельницька, фахівець з історії міст України часів Пізнього Середньовіччя та Нових часів. До сфери її наукових інтересів перш за все належить історична топографія Київського Подолу, основної населеної частини Києва протягом багатьох сторіч. Автор книги “Історична топографія київського Подолу ХVІІ – початку ХІХ.”.
За словами Олени Попельницької, ”Магдебурзьке право відігравало надзвичайно велику роль у розвитку Києва, протягом тривалого часу визначаючи як принципи співіснування киян між собою в межах міської громади, так і взаємодію самого міста з вищою владою.
Ті хто прийде на лекцію дізнаються про те як у XVI ст. в Києві запроваджувалася децентралізація; яким чином Замок, Магістрат та Біскуп ділили між собою київську землю; чому мешканці Рибальського острова були значно ближчі до церкви за жителів Воздвиженки; з яких причин Контрактова дивилася скоса на Житній; та де був центр вірменської громади, яка піднімала київську торгівлю.”
Це перша лекція Олени Попельницької з серії лекцій присвячених Магдебурзькому праву в Національному музеї історії України. Наступної суботи в музеї відбудеться лекція-продовження, присвячена добі Гетьманщини, а наприкінці місяця екскурсія історичним Подолом.
Національний музей історії України (НМІУ) — провідний історичний музей України. Заснований 1899 року, з 1944 розташовується на Старокиївській горі — місці виникнення Києва. У музеї зберігаються етнографічні, археологічні, нумізматичні колекції, стародруки, твори живопису і скульптури та інші історичні експонати. Загальний обсяг колекції близько 800 тис. одиниць зберігання.