«Червона скрипка» шедевр серед музичних інструментів
Знавці музичної історії неодноразово чули про «Червону Скрипку» чи «Скрипку Мендельсона». Про її чарівне звучання ходять легенди, а її історія не може залишити байдужим нікого. Довгий час інструмент вважався загубленим. Потім став чимось містичним, винятковим.
У основі інструмента структура, лак та матеріал, які відрізняються від аналогів у інших скрипках. Це дає «Червоному Мендельсону» змогу звучати по-іншому, створювати вібрації, які ще з більшою силою підкорюватимуть слухачів. Саме тому варто відвідати концерт. Такої скрипки ви не почуєте більш ніде.
Солістка та оркестр Елізабет Піткерн – власниця «Мендельсона» та чудова скрипалька. Вона гастролює по світу та щедро дарує людям унікальне звучання свого інструменту. Ії запрошують найбільші сцени планети, серед яких Карнегі-Холл, Лінкольн-Центр та інші. Зараз Елізабет та ії таємничу скрипку можна буде почути і у Freedom Hall. Акомпанує їй єдиний в Україні Харківський Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський». Під орудою диригента Сергія Лихоманенко, оркестр побудує чарівний місток між глядачами та загадковим світом одного з найбільших шедеврів Антоніо Страдіварі.
Оскароносний фільм «Червона скрипка» Справжня популярність до цього інструменту прийшла після зйомок однойменного фільму. В ньому відображається історія скрипки, яка, у справжньому житті, була дуже довго покрита таємницею. Саме цей фільм розказав широкому загалу про такий чудовий та історично цінний інструмент.