Справжні королеви не прагнуть сподобатись, вони не користуються декораціями задля підкреслення своєї величі, не намагаються бути політкоректними, не шукають собі підданих, у справжніх королев – нелегка доля, але вони несуть нові смисли і створюють свої королівства, які залишаються назавжди…
«Хрещена мати панк-року» Патті Сміт навряд чи одразу планувала музичну кар’єру в юності. Складна юність та тренди 60-х років минулого століття сформували з неї насамперед творчу персону, яку цікавили фактично всі види мистецтва – література, живопис, театр, ну, і, звичайно, музика і думки якої стали врешті згодом органічною частиною бунтарської та нон-конформістської богеми тих часів. Почала Патті з поетичних виступів, які відбувалися у жанрі мелодекламації під акомпанемент електрогітари. Її жорсткі тексти стали результатом сублімації юнацьких захоплень фактично всім, що було магістральними тенденціями американської культури (від поезії Рембо до творчості бітників та хіпі, між іншим, пізніше особистими друзями Патті стали лідери біт-покоління Алекс Гінзберг та Вільям Барроуз) і суворого особистого життєвого досвіду (свого часу Патті навіть працювала на заводі, тож глибоко розуміла настрої робочого люду). Залишалось зробити з цього повноцінний музичний проект…
І коли цей момент наступив, то співачка стала справжньою знахідкою та «іконою» для нового покоління, налаштованого на конфронтацію з істеблішментом, покоління, яке отримала в якості своє ідеології панк. Перший альбом Патті 1975-го року посідає чільне місце серед 500-та найвеличніших альбомів усіх часів за версією журналу «Rolling Stone».
Коли панк комерціалізувався, принципова Патті втратила до нього інтерес і зробила перерву на цілих 16 років, повернувшись на музичну сцену після того, як протягом короткого часу пішли з життя багато з її близьких, і музика стала для неї в певному сенсі розрадою. Творчість співачки нового періоду залишилась, як і раніше, провокативною та переповненою почуттям справедливості та небайдужості до соціальних і світоглядних речей. Врешті в 2007-му році її ім’я було включено у Зал слави рок-н-роллу.
Під час ексклюзивного «Вечору розмов та музики» в Києві Патті Сміт не тільки поверне нас в часи нью-йоркської богеми 70-х років, виступивши разом із своїм незмінним музичним партнером з часів повернення на сцену Тоні Шанаханом, а й розкаже яким вона бачить сучасне життя і що нам з цим усім робити)
«Змінювати світ – не справа митців. Це справа людей. Влада не у музиканта, а у народу врешті решт» стверджує Королева, яка ніколи не прагнула бути Королевою. І варто їй вірити!
Архив расписания концерта Patti Smith & Tony Shanahan