Культурна лабораторія EDUCATORIUM представляє виставку «Вишивка авангарду».
Виставка «Вишивка авангарду» представляє яскраве явище української культури початку ХХ століття, грандіозний мистецький експеримент, що творився у вишивальній майстерні під керівництвом Наталії Давидової у селі Вербівка Кам’янського повіту Київської губернії та навчально-показовій майстерні Семиградової у селі Скопці Переяславського повіту Полтавської губернії. Саме тут творчо й вільно співпрацювали художники авангарду і народні майстри.
Роботи, вишиті за ескізами художників-авангардистів Олександри Екстер, Казимира Малевича, Любові Попової, Ольги Розанової, Надії Удальцової, Євгенії Прибильської, народних майстрів Василя Довгошиї, Ганни Собачко, Параски Власенко та інших, як свідчать відгуки в тогочасній пресі та архівні матеріали, уславили мистецтво вишивки в усьому світі, тріумфально пройшли виставками Києва, Москви, Петербургу, Берліна, Парижа. На жаль, вишиті шедеври не дійшли до наших часів — були знищені під час революції. Збереглися лише деякі ескізи на папері народних майстрів і професійних художників, які створювались спеціально для подальшого виконання сільськими вишивальницями.
Виставка «Вишивка авангарду» є результатом довготривалого проекту з відродження втрачених шедеврів шитва, впродовж якого здійснювалася велика наукова і пошукова робота в архівах, фондах музеїв, приватних колекціях, відбувалося дослідження стилістики мистецтва авангарду, художньо-технічних особливостей техніки шитва гладдю. У експозиції представлено більше 30 відтворених вишивок.
Авторами ідеї відтворення вишивок за збереженими ескізами та кураторами проекту є Тетяна Кара-Васильєва — доктор мистецтвознавства, член-кореспондент НАМ України та Георгій Коваленко — доктор мистецтвознавства, академік Російської академії художеств. Відшила в матеріалі ескізи художників-авангардистів та народних майстрів Валентина Костюкова — кандидат мистецтвознавства, художник, майстер вишивки, доцент кафедри художнього текстилю Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М.Бойчука.
За сприяння журналу «Антиквар», Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М.Бойчука.